Kozetki rehabilitacyjne idealnie sprawdzają się zarówno w salonach masażu jak i gabinetach lekarskich. Leżanka do rehabilitacji są zaplanowane w taki sposób, aby komfortowo pracowało się na nich fizjoterapeutom, lecz także chory w okresie terapii czuł się komfortowo.
Leżanki rehabilitacyjne możemy rozbić na dwie grupy:

  • 1. kozetki rehabilitacyjne normalne bez dodatkowego wyposażenia
  • 2. leżanki rehabilitacyjne elektryczne, które możemy napotkać głównie w prywatnych gabinetach.

Jak każdy pewnie z nas wie leżanka do rehabilitacji to meble, na których badamy pacjenta. Występują jednocześnie w szkołach lub w placówkach medycznych. Podstawowe wyposażenie zwykłej – leżanka do rehabilitacji to część do leżenia oraz stabilne nogi, które posiadają dodatkowe antypoślizgowe zabezpieczenie. Kozetki rehabilitacyjne możemy spotkać w znacznie rozbudowanej linii czyli elektryczne. Na pewno różnią się one wartość, gdyż ilość funkcji może być przez nas doprecyzowana. Leżanki rehabilitacyjne można dostosować do masażu czy potrzeb chorego, zarówno pod względem ustawienia sekcji zagłówka, wyliczyć też – leżanka do rehabilitacji 1 sekcyjna, 2 sekcyjna, 3 sekcyjna lub 4 sekcyjna. Każda z sekcji może się dodatkowo dzielić na kilka części. Im stół posiada więcej sekcji dodatkowo ma więcej części, tym jest wysoce mobilny i sprawny. Regulowany zagłówek umożliwia badanie pacjenta oraz prowadzenie zabiegów zarówno w pozycji półleżącej, jak i siedzącej. Barwy – leżanka do rehabilitacji są tu bardzo różnorodne. Możemy dobrać ze zwykłych kolorów czy zakupić droższe obicie. Kozetki rehabilitacyjne posiadają też możliwość malowania proszkowego nóg na dobrany przez nas kolor, jaki będzie nam pasował do wnętrza. Jest to przecież dodatkowa opcja za jaką musimy zapłacić. Na rynku rzeczywiście możemy napotkać kozetki rehabilitacyjne używane. Jest to dobra propozycja dla kobiet które otwierają gabinet i nie posiadają kasy na nabycie nowej. Sumy na pewno będą niższe, a większość gabinetów po prostu nie może pracować bez niej. Musimy mieć na uwadze, że z czasem lat jak każda rzecz ulega uszkodzeniu i jeżeli zdecydujemy się na zakup używanej leżanki powinniśmy ją dobrze sprawdzić, a najkorzystniej poprosić o Fv kupna. Leżanka do rehabilitacji zakup jej nowej to cechy takie jak idealna jej wytrzymałość techniczna pod jakimkolwiek względem, bez ryzyka niekontrolowanego rozluźnienia się części leżanki, co potrafiłoby powodować uszkodzeniem ciała.

Leżanki rehabilitacyjne musimy wybierać według naszych potrzeb. Winnym być one dostosowane do spraw szpitala, gabinetu, pracy rehabilitanta, ale także potrzeb i pragnień pacjentów. Leżanka do rehabilitacji należy uprzedzić wyłonieniem zasad, którymi są największe obciążenie, zakres wysokości, wielkość blatu oraz wykorzystanie. Te wszystkie funkcje pozwolą nam bezpieczną pracę z chorym, natomiast samemu pacjentowi na odczuwanie lżejszego dyskomfortu podczas terapii. Kozetki rehabilitacyjne jest ich faktycznie wielki wybór na rynku i każdy odnajdzie dla siebie odpowiednią. Ja polecam nabycie ich w sklepach komputerowych, bowiem jest ich tam bardzo zarówno pod względem funkcjonalności jak i doboru kolorów.