Stoły do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie wykonywać zabiegi. Natomiast jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak żeby zaspokoiły nasze wymagania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki. Powinno się również pomyśleć jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla pań starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji przeznaczone są do klinik, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Posiadają one solidną i wielką konstrukcję, oraz rozmaite dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam konkretniejszy komfort i wygodę pracy oraz rozwija możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 które posiadają np 3 części regulowane umożliwiają nam właściwsze przygotowanie choregi, oraz wielki komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które posiadają od 5-7 łamań. Są one bardzo wygodne i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają także dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, ale także wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli zabieg jest wykonywany na kręgosłup położenie pacjenta jest niesłychanie istotne. Konstrukcja stołu jest także niezwykle istotna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przenieść. Kółka możemy blokować na etap zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa świadczy umiemy je przewozić i zabieg zrobić w domu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich główną właściwością jest mała waga, aby swobodnie się go przewoziło. Są one zrobione ze stabilnego antybakteryjnego materiału i łatwo się je składa. Większość spośród nich posiada dodatkowe pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być również bezpieczne w momencie zabiegu, więc przed kupnem powinniśmy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest rzeczywiście spory. Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w doskonałych cenach, ale im więcej| będą miały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak wyselekcjonowanie właściwego modelu powinien być oparty o wnikliwą analizę wszelkich dostępnych modeli i dobrze przez fizjoterapeutę.