Masz częste infekcje, cierpiałeś na Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Niezbędny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu właściwej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zazwyczaj sportowcom. Zapewne nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano wykonywać na nich indywidualne terapie oddechowe, dostosowane do spraw konkretnego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla osób długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np piosenkarze;
  • pacjenci po przebytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go używać:

  • kobiety w ciągu choroby oddechowej;
  • kobiety z pękniętym bębenkiem czy w ciągu infekcji ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak również mechaniczny. Jak znamy manualny jest o wiele tańszy gdyż regulacja przepływu powietrza nie jest automatyczna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one wyjątkowo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma także 3 różne piłki w trzech kolorach, które wskazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej objętości powietrza. W ciągu wydechu nie mamy| żadnego oporu, Lecz w ciągu wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może posiadać regulacje przepływu powietrza. Jednak wszystko tutaj uzależniony jest o rodzaju jaki pozostanie przez nas wybrany.

Trenażer medyczny automatyczny jest lżejszy i w stosowaniu. Jego główną cechą jest szansa wzięcia go ze sobą. Jest zgrabny i zakończony ustnikiem. Funkcjonuje na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w innowacyjnych modelach potrafimy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W ciągu ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były wyjątkowo aktywne. Miejmy na uwadze jednak, że chociażby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy z nas zna jak je dokładnie skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w ciągu zajęć. Zalecane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla osób zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej gdy chcemy usprawnić naszą wydolność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być zakupiony w profesjonalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny a my jako zawodnicy winni być pod kontrolą specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w supermarketach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak i wielkością, jaka może okazać się ważna przy jego doborze. Istotne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze wymagania. Nie zawsze korzystnie jest nabywać najdroższy model, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.