Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz liczniejszym uznaniem. Efekty są naprawdę spektakularne i potrafimy je zobaczyć już po kilku tygodniach stosowania. Bańki gumowe nie tylko ujędrniają skórę pośladków lub brzucha, ale również mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż robi się także na bóle mięśni i dobrze rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe jak wyglądają?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których strategia działania, toż zasysanie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one najczęściej wyprodukowane z gumy czy sylikonu, jednak także możemy spotkać takie wyprodukowane ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w różnych kształtach, dzięki czemu potrafimy dobrać ich wielkość do wybranej przez nas części ciała:

  • o wielkości 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu dużych partii uda czy brzuch
  • o wielkości 2-5 cm bańki chińskie gumowe dobrze sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak korzystać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra winna być odpowiednio natłuszczona specjalnymi kremami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przyłóż do wyselekcjonowanej części ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który mają bańki chińskie gumowe pozwala koordynować energię z jaką bańka gumowa jest zasysana do ciała.
  • 3. Czas masażu jest zależny od części ciała. Masaż bańką chińską powinien przebiegać od 15 do 30 minut. Wolno go powtarzać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt wielka siła użyta przy masażu może wywołać powstanie wybroczynów w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są wykorzystywane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 są wyjątkowo dobrym zabiegiem do walki z tłuszczem czy cellulitem. Jest zatem forma nieinwazyjna i dostępna, dlatego coraz więcej osób ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po paru spotkaniach daje rezultat. Dzięki niemu nasza skóra staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i usuwa tkankę tłuszczową, a skóra robi się delikatniejsza i jędrniejsza.
Bańki gumowe są także stosowane w łagodzeniu chorób bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale także zniwelują napięcie spowodowane stojącym stylem życia. Masaż nie powinien być stosowanych, u kobiet z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w celach leczniczych potrafimy wykorzystać w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy używać sami w domu?
Oczywiście tak, jednak przed zabiegiem winniśmy się odpowiednio do niego przygotować. Oczyścić, osuszyć skórę, jak także właściwie ją natłuścić olejkami gdy np. makadamia , kokosowy. Bańki gumowe powinny zawierać temperaturę około 40 stopni, więc doskonale jest ją przed masażem namoczyć w letniej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, by zabieg zrobić zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym miejscu oraz kulistymi ruchami masaż powinien być prowadzony ku górze. Pamiętajmy, że sam masaż nie zrobi cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby efekty były naprawdę wyjątkowe.