Polski stół do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego funkcjonować. Chory pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej ekskluzywny dlatego tak ogromnie istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, lecz także aby był komfortowy dla rehabilitanta, bo przecież on jest działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku dostępnych jest znacznie stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najlepiej rozwiniętym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na stosowanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tu zasadnicza, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi sprawnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • posiada specjalne wyposażenie do swobodnego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • wytrzymała konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • wygodny dla chorego
 • regulowana wysokość

Jeśli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona bardzo istotna jeżeli chodzi o masaż i wykonywane zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość terapii oraz umożliwia na błyskawiczny powrót do zdrowia.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć również regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie wymaga zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona również dość wygodna w stosowaniu. Czy ilość części które dysponuje elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. Jednak to fizjoterapeuta winien jasno opisać obszar masaży realizowanych w gabinecie i do tego dostosować właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być solidny oraz łatwy w poruszaniu. Są one zupełnie ciężkie dlatego wyposażone zostały w kółka, które pomagają jego poruszanie. Oczywiście na czas zabiegu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie obracał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą wspaniałe dla niemowlęta, jednak dla doświadczonych są one za niskie i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm jednak dla kobiet starych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć jakieś 120 cm wtedy komfort chorego będzie o wiele większy. Wybierając idealny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, jednak przede wszystkim na komfort pracy masażystę i chorego.