Na samym wstępie powinno się wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest różnica pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te metody wywodzą się ze wspólnej koncepcji, ale różnią się od siebie w znacznym stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc określonych na ciele za pomocą igły. Często na starcie jest ona bolesna i może powodować powstawanie siniaków. Akupresura z kolei nie wymaga pomocy lekarza, jednak jest ona systematycznie z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych spośród jakich korzystamy w ciągu masażu nie jest całkiem proste.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją użytkować? Dużo z nas na co dzień używa takiej maty przy prostych czynnościach np praca przy komputerze. taka mata do akupresury z poduszką pozwala na masaż trudno widocznych miejsc na ciele. Poduszka stanowi idealne podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w asortymencie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej winny odbywać się systematycznie. Najlepiej jeżeli używamy niej codziennie, i każda sesja trwa około 30 minut. Fajnie jest jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w normalnej czynności. Wędrując do pracy zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez większość etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, ale z czasem przyzwyczaimy się do kolców i będziemy potrafili na niej spędzać więcej czasu. Dlatego takie maty są zrobione z kolców plastikowych dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są znaczniej bolesne dla zaawansowanych. Poduszkę możesz wykorzystać osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na niewielkim odcinku. By zyskać ogólny efekt rozluźnienia, najkorzystniej zainwestować jednak w pełną matę.

Mata do akupunktury z poduszką używana regularnie może wpływać na obniżenie bóli głowy, bóli stawów, i nawet skórki pomarańczowej. Dobrze sprawdza się w niwelowaniu stanów depresyjnych i konfrontacji z bezsennością. Tego rodzaju kuracja jest coraz bardziej popularna zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, natomiast u nas też coraz więcej ludzi z niej korzysta. Mata do akupresury z poduszką jest lekka i potrafimy zabrać ją w dowolne pomieszczenie. Łatwo się zwija oraz zajmuje niewiele miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest zwykle pokryta naturalną bawełną , a wypustki są antyalergiczne, wiec każdy może swobodnie z niej korzystać na zajęcia winniśmy posiadać swoja prywatną matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez kłopotu potrafimy zadbać o higienę. Mata do akupresury z poduszką kiedy można rozpocząć ją stosować? Na początku powinniśmy położyć się na niej w delikatnym dresie. Systematycznie zwiększaj czas użytkowania maty po przyzwyczajeniu się do niej. Na początku może być odczuwalny pewien ból. Błyskawicznie jednak zauważysz, po paru sesjach dobre działanie maty na twój organizm. Warto ją używać samemu czy pod okiem specjalisty.