Wałek igłowy uniwersalny to fantastyczne urządzenie o szerokim spektrum działania. Został doceniony i jest wykorzystywany przez rehabilitantów czy lekarzy. Wałek wieloigłowy lyapko przez wiele ludzi jest niedoceniony, bo jego kolce nakłuwają skórę. Większość z nas po prostu się go boi. Wałek lyapko średni to aplikator wieloigłowy, który ma na swojej powierzchni specjalne kolce. Wypustki mogą być skonstruowane z niklu lub plastikowego tworzywa. Wałek lyapko3,5mm https://med-store.pl/pokaz-produkt/aplikator-wieloiglowy-lyapko-walek-do-twarzy-35-mm/2227 ma także funkcyjną rączkę, która pozwala prowadzenie rolki z kolcami po naszym ciele. Wałek igłowy uniwersalny może mieć różnie położone igły, które tylko prezentują się groźnie, nie są one w stanie zranić naszej skóry. Dlatego jest on chwalony dla ludzi ze skórą naczyniową. Kolce i wypustki sprawiają, że poprawia się przepływ krwi oraz limfy oraz ułatwia dopływ tlenu do mięśni, co zwiększa naprawę i odbudowę tkanek. Wałek wieloigłowy lyapko jest wykorzystywany do obserwacji większych mięśni, aby korzystniej pobudzić tkanki i wymasować mięśnie głębiej, niż jest to w stanie osiągnąć gładki roler. Wałek lyapko średni ma za zadnie naciskać na punkty akupunkturowe na naszym ciele. Igły na wałeczku są perfekcyjnie wyprofilowane, dzięki czemu nie trzeba denerwować się o trafianie w ważne punkty. Do obciążeń dochodzi głównie podczas ćwiczeń oraz przeprowadzanych treningów niesystematycznie. Więc w tym przypadku idealnie sprawdzi się wałek wieloigłowy lyapko, który nie tylko rozluźni nasze mięśnie, lecz również poprzez nakłuwanie naszej skóry powiększy ukrwienie wyselekcjonowanych części ciała.

Wałek igłowy uniwersalny dokładamy do bolącego miejsca i rozpoczynamy masaż od góry do dołu. Masujemy tak długo, aż przestaniemy czuć ból. Tego typu masaże nie należy często do delikatnych, a odczuwany ból może sprawiać nam stosunkowo długi dyskomfort. Wałek wieloigłowy lyapko to wiele zalet z jego używania

  • redukuje skórkę pomarańczową
  • łagodzi napięcie mięśniowe
  • redukuje stres
  • polepsza przepływ krwi
  • zmniejsza pojawienie się urazów.
  • automasaż robiony za pomocą rollera pomaga w rozbiciu zgrubień powstałych na tkance łącznej oraz wzmaga produkcję kolagenu.

Wbrew pozorom taki wałek lyapko3,5mm wykorzystuje się bardzo prosto i każdy spośród nas może go nabyć w profesjonalnym sklepie. Wartość jego nie jest wysoka, a rezultaty zabiegu zobaczymy już po 10 minutach masowania. Wykorzystywanie takich wałków wymaga dobrej umiejętności i poznania reakcji naszego ciała. Możemy wybrać wałek lyapko średni z mniejszą ilością kolców, dla kobiet, które nie stosowały go jeszcze, ale bardzo by chciały rozpocząć. Wielkość oraz rozstawienie igieł jest tu wyjątkowo znaczące i każdy musi dostosować idealne dla siebie rozwiązanie. Głębokość penetracji także powinna być dobrana do naszych możliwości. Wałek wieloigłowy lyapko jest przeważnie przez sportowców, a także przez ludzi rozpoczynające historię ze sportem.