Czym są bańki chińskie gumowe? Są to okrągłe bezogniowe bańki. Skonstruowane są z gumy i dzięki swojej strukturze mogą one zasysać powietrze pod ciśnieniem. Bańki chińskie lecznicze można rozłożyć na szklane, sylikonowe czy gumowe. Zwykle są sprzedawane w zestawach. Możemy wyróżnić bańki chińskie gumowe duże, jakie wykorzystywane są na duże partie ciała, jak i średnie, które używa się do masażu twarzy. W starożytnych czasach bańki chińskie lecznicze były zazwyczaj szklane, gdzie pomagały one w leczeniu rożnego rodzaju infekcji. Teraz także używa się szklane bańki chińskie lecznicze, jednak coraz mniej. Gumowe bańki chińskie służą zazwyczaj do masażu i walki z pomarańczową skórką.
Bańki chińskie i lecznicze stosuje się zazwyczaj na takie schorzenia jak: długi kaszel zapalenie stawów infekcje górnych drug oddechowych zapalenie oskrzeli Gumowe bańki chińskie jak je użytkować? Na zasadnie podciśnienia skóra jest zassana do wnętrza bańki. Należny uważać, aby gumowe bańki chińskie nie przynosiły nam bólu, ponieważ pojawia się nam na ciele wybroczyny po masażu. Im ogromniejsze wytworzone ciśnienie tym lepszy skutek, jednak nie możemy odczuwać dyskomfortu w trakcie masażu. Bańki chińskie gumowe prowadzimy po ciele, jednak przed zabiegiem pamiętajmy by użyć odpowiedniego kosmetyku. Powierzchnia musi być prawidłowo natłuszczona. Podciśnienie powoduje podrażnienie zakończenia nerwów, a dzięki temuż znakomitszy przepływ krwi w masowanych miejscach.

Przed masażem musimy zanurzyć gumowe bańki chińskie w ciepłej wodzie, dzięki czemu będą niesamowicie elastyczne. Pamiętajmy, by zachować wyjątkową ostrożność przy masażu wewnętrznych części ud, gdyż są to miejsca szczególnie delikatne i| umieją pojawić się na nich nieplanowane wybroczyny. Czas masażu to około 20 minut, jednak na wstępie jeżeli jest to pierwszy raz, zabieg musimy ograniczyć. Bańki chińskie lecznicze, aby odczepić od skóry, powinno się delikatnie podważyć palcem. Masaż możemy przeprowadzać regularnie co około 2-3 dni, przez czas minimum miesiąca.
Bańki chińskie lecznicze są niezwykle łatwe w wykorzystaniu. Wystarczy dobrze oczyścić skórą, nawilżyć i przystąpić do masażu. Umiemy je stosować na każdej części ciała. Miejmy na uwadze jednak, aby gumowe bańki chińskie wybrać właściwej wielkości. Bańki chińskie gumowe plusy. Skutki masażu potrafimy dostrzec już po paru tygodniach. Bańki chińskie lecznicze pomogą nam w wymodelowaniu sylwetki, pozbyciu się skórki pomarańczowej czy poprawy krążenia krwi. Będą też dobrze sprawdzać się przy masażach kręgosłupa. Bańki chińskie gumowe powinniśmy używać w domu albo udać się na serię fachowych zabiegów do gabinetu. Doświadczony masażysta na pewno wykona zabieg wedle ustalonych procedur, a my w momencie masażu zrelaksujemy się i wypoczniemy. Osoby, które chorują na nadciśnienie lub są w starszym wieku winny unikać zabiegów. Gumowe bańki chińskie są coraz bardziej znane, a rezultaty są naprawdę wyjątkowe.