Na samym wstępie powinno się napisać czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Używana jest ona głównie u małych dzieci, ale może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i poprawę napięcia mięśniowego. Zatem tak ważne jest aby wyszukać idealny stół do bobath, jaki będzie spełniał wyznaczone przez nas kryteria.

Stoły do bobatha są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale obecnie wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza terapia będzie opierać się na dzieciach powinniśmy zamówić stół do bobath głównie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są uniwersalne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z nastolatkami. Stół bobath posiada zwykle antypoślizgowe nóżki, które dają rehabilitantowi stabilność podczas masaży. Tego rodzaju stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, mocne ramy, które są zazwyczaj malowane proszkowo. Jeśli idzie o materiał umiemy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to dosyć ważny element naszego designu. Materiał musi mieć pozwolenie UE. Obicia według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Zapewne są materiały typu VIP, które są grubsze, a komfort pacjenta jest o wiele wyższy przy fizjoterapii. Charakteryzują się one przeważnie super powłoką przeciwbakteryjną, a wszelkie zanieczyszczenia są prosto z tego rodzaju materiału usuwane. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 możemy zamówić w dowolnej konfiguracji, jednak tutaj na 100% kluczowa będzie cena. Im lepsze wyposażenie tymże oczywiście cena będzie wyższa.

Możemy również nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo droży, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, jaka jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w toku trwania zabiegu.

Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele większy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, jaka umożliwia podparcie i umiemy ją dobrać w kilku barwach. Tapicerka i jej kolor też dostępny jest w kilku wersjach do wyboru od tradycyjnego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Wersja ta jest niezastąpiona przy średnim gabinecie i rozmaitych formach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być trudne, a złożenie go i ustawienie w dobrej pozycji, jest rzeczywiście ważnym walorem.

Stół do bobatha możemy także doposażyć:

  • możemy zamienić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • nabyć pilota nożnego lub ręcznego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy kuracji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien posiadać regulacje wysokości. kupić w hipermarketach internetowych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Dobierając dobry dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z myślami w internecie jak również z opiniami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeśli mamy wątpliwości powinno się zatelefonować do sklepu lub do niego pojechać, aby zapytać się o detale.