Stół rehabilitacyjny sumer to normalne wyposażenie każdego gabinetu do rehabilitacji. Nie zawsze każdy stół sumer będzie odpowiedni dla każdego masażysty. Jak dobrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej funkcjonalne podczas pracy. Stoły sumer są robione przez polskiego producenta i doskonale nadają się do przeprowadzania na nich masażów manualnych . Możemy wyróżnić ich kilka rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich podstawowa zaletą jest szersza regulacji kąta pionizacji w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest konieczna przy pewnych ćwiczeniach, a zarządzanie nią za pomocą pilota usprawnia masaż fizjoterapeuty. Stół stacjonarny sumer może występować w kilkunastu odcieniach. Posiadamy duży dobór barw, dzięki czemu zwykle odnajdziemy odpowiadający nam odcień, który pasuje do naszej kliniki. Wiemy jak jest to ważne dlatego stoły sumer mają naprawdę znaczną liczbę odcieni tapicerki – nie tylko odcieni, lecz również obić od tradycyjnych do dodatkowo płatnych czyli VIP, które odznaczają się powłoką antybakteryjną, lecz również są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego podstawowa korzyścią jest elektryczna regulacja położenia leżanki. Jest on jednym z bardziej nowoczesnych stołów. Wykorzystywany jest głównie w prywatnych gabinetach do rehabilitacji, lecz również do kinezyterapii personalnej. Stoły elektryczne sumer posiadają regulację sprężynową zagłówka.

Potrafimy nim sterować od -60 do 60 stopni. Zagłówek posiada niezwykle solidną formę również jest wytrzymały na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer ma antypoślizgowe koła, które umożliwiają duży komfort pracy przy rehabilitacji. Konstrukcja stołu jest stabilna nie ślizga się, co jest niesłychanie ważne przy pracy specjalisty. Stoły sumer mają solidną ramę malowaną proszkowo, tu także powinniśmy skorzystać z wyboru odcieni, aby cała konstrukcja pasowała do naszego pomieszczenia. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć dodatkowo doposażenie za opłatą:

  • Stół sumer ma zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – ma zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie użycie w przypadku poprawienia komfortu chorego spoczywającego na brzuchu. Pozwala on takie położenie pacjenta aby masaż górnej części pleców był jak najlepiej efektywny i sprawiał choremu przyjemność.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze specjalnym siłownikiem o większej sile, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wyselekcjonować dobry stół rehabilitacyjny sumer musimy zachować zdrowy rozsądek i kupić, taki jaki będzie nam pod względem funkcjonalności najbardziej pasował. Stół sumer możemy zakupić już od kilkunastu tysięcy, ale z specjalnym wyposażeniem cena może być wyraźnie większa. Nie zawsze opłaca się mieć wszelkie dostępne ekstra wyposażenia, ponieważ może się okazać, że z dużej liczby z nich nie będziemy używać. Stoły elektryczne sumer są to natomiast jedne z najlepszych stołów na rynku i cieszą się dużą sławą wśród fizjoterapeutów. Nieliczni postanowią zakupić stół elektryczny sumer, ponieważ jest on dla nich najlepszy. Zakres funkcji jest ogromniejszy, co usprawnia pracę. Innym rehabilitantomnatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne ekstra wyposażenie jest dla nich niepotrzebne albo po prostu za kosztowne. Powinniśmy jako fizjoterapeuci wyselekcjonować odpowiednio aby stoły sumer, zadowoliły nasze oczekiwania w 100%.