Stół rehabilitacyjny z pilotem to kluczowe wyposażenie klinik rehabilitacji, bez którego niełatwo jest przeprowadzać rehabilitacje klienta. Na rynku osiągalnych jest pełno rodzajów stołów, które służą do różnego rodzaju terapii, a ich budowa odpowiada rzeczywistym potrzebom, by odciążyć fizjoterapeutę w czasie wykonywania terapii. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest zapewne najbardziej pożądanym stołem wśród fizjoterapeutów. Funkcja za pomocą pilota regulacji wysokości jest wskazana, jeśli zazwyczaj podczas rehabilitacji musimy opuszczać i podnosić klienta. Nie potrzebujemy wtedy przerywać rehabilitacji tylko w przebiegu delikatnie podnosić leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem wspaniale sprawdzi się warunkach jak z pomieszczenia korzysta, kilku masażystów. Rozumiemy, że każdy z nich posiada odmienne zasady pracy i będzie mógł szybko dopasować wysokość do swoich potrzeb. Dla komfortu rehabilitanta i klienta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym jest zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w zakresie 41-105 cm.

Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości premium, dzięki czemu obicie jest antybakteryjne jak również odporne na zabrudzenie. Posiada również zagłówki z poprawiającym jakość wycięciem na głowę oraz ergonomiczne podpórki na ręce. Jak wiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest osiągalny w kilkunastu odmianach kolorystycznych. Materiał musi pasować kolorystycznie wnętrzu kliniki. Rama na której wspiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niezwykle silna i też może mieć różne odcienie. Malowana jest ona proszkowo, a wybór tonów jest niewątpliwie spory. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta nachylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich kluczowej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być dodatkowo zaopatrzony w funkcje fotela. Tylna cześć stołu może być unoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być dodatkowo zaopatrzony w elektryczna regulację centralnej części leżanki, którą potrafimy wznieść na wybraną przez nas wysokość. Również stół rehabilitacyjny z pilotem może zawierać te obie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości podstawowe wyposażenie:

  • spuszczane kołka, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy przewozić w optymalne dla nas miejsce bez wyraźniejszego wysiłku
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest stabilny i odporny na duże obciążenia, dzięki czemu podczas przeprowadzenia rehabilitacji stół się nie ugina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath ma podział leżanki na kilka części w zależności od własnych upodobań. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową powinien zawierać jak najwięcej łamań, dlatego tu lepiej wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości w kilkunastu konfiguracjach i cenach. Więc dobierając odpowiedni stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym powinniśmy zwrócić uwagę na przyzwyczajenia rehabilitanta. Oczywiście powinno się wspomnieć im więcej funkcji tym wartość niestety będzie ogromniejsza. Warto natomiast pomyśleć aby stół rehabilitacyjny z pilotem był najwyższej klasy, świadczy to również o naszym gabinecie.