Każdy spośród nas na pewno spotkał się z pojęciem akupresury. Jest to technika, która wywodzi się z Chin. Akupresura, inaczej nazywana także jako bezigłowa akupunktura, jest używana w leczeniu zaburzeń oraz chorób różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup ma na celu stworzenie delikatnego nacisku na indywidualne partie ciała. Najczęściej skonstruowana jest z kolców plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru odpowiednio naciskane wyselekcjonowane partie ciała. W dzisiejszym świecie powstały specjalne maty, które możemy stosować samodzielnie w domu na różnorodne dolegliwości jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej podstawowym przeznaczeniem jest wzmocnienie odpowiednich elementów na brzuchu za pomocą kolców. Chcąc zmienić kondycję skóry na brzuchu ją ujędrnić mata się do tego doskonale nadaje. Mata do akupresury na brzuch używana jest zwykle przy takich chorobach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy potrafi być stosowana bez wskazań lekarskich. Mata do akupresury na migreny usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu ma to nadzwyczaj efektywny wpływ na bóle głowy. Mata do akupresury na ból głowy https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 umożliwia na rozluźnienie mięśni oraz zmniejszenie napięcia w obszarze szyi. Mata do akupresury na migreny uwalnia oksytocynę, dzięki temu ulepszy nasze samopoczucie oraz uśmierzy ból. Można także nabyć poduszkę do akupresury, która stymuluje obszar szyi, jednak nie jest to powód konieczny, żeby sama mata do akupresury na ból głowy przynosi korzystne skutki. Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest podyktowany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej i nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu spośród nas bez względu na wagę.

Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, poprawić krążenie krwi, ujędrni i wykończyć skórę. Mata do akupresury na kręgosłup idealnie sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, jednak także z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Przedstawia się, że około 25% osób do 50 roku życia posiada z nim problem. Mata do akupresury na kręgosłup ułatwi nam w potyczce z rwą kulszową lub uszkodzeniami dysku. Czas automasażu dostosuj do własnych możliwości. Idealna mata igłowa na ból umiejscowiony w odcinku lędźwiowym to zwyczajny aplikator lub poduszka do akupresury, które dobrze dopasowują się do krzywizn kręgosłupa. Nogi powinny być w tym| momencie lekko ugięte. Którakolwiek z opisanych mat posiada swoje korzyści. będziemy je używać na pewno po paru tygodniach zaobserwujemy pozytywne wyniki. Możemy również w okresie ważnych zajęć zapytać specjalistę jakie pozycje i jak najlepiej jest stosować mata do akupresury na brzuch lub mata do akupresury na cellulit. Nie jest to jednak niezbędne, ponieważ możemy sami zobaczyć filmy na necie oraz razem z innymi wypróbować terapie w domu.