Najważniejszym meblem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być praktyczny i komfortowy również dla pani masującej jak i tej przeprowadzającej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który wybrać na co zwrócić uwagę?
Kupując stół stacjonarny do masażu należy skupiać się podstawowym założeniu, jakie dla każdego spośród nas na 100% będzie różne. Jeżeli masaż jest twoją hobby i będzie realizowany sporadycznie nie jest ci konieczny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Natomiast jeżeli codziennie przyjmujesz na nim pacjentów powinieneś dobrze przeanalizować jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu przenośne, które zazwyczaj pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on posiadać pokrowiec do podnoszenia, swobodnie i natychmiast się składać. Jego masa jest także znacznie lekka, dzięki czemu potrafi go każdy swobodnie przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna kwestia. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane spośród nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne zaś są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie są się na spodzie stołu. Najtańszą opcja będzie tu stół stacjonarny do masażu, który ma ustalaną wysokość.


Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki surowiec kupić?
Mogą być one zrobione z drewna lub z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim interesujący fason i naturalność .Takie stoły doskonale sprawdzają się więc w formie stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o prawidłowej wielkości to nieodzowny element każdego fizjoterapeuty. Działa przy nim przez wiele godzin i| ażeby nie obciążać nadmiernie odcinka lędźwiowego na wysokość powinna być regulowana. Jest to obowiązkowe do zrealizowania dobrze zabiegu. Szerokość materaca jest także czymś niezwykle istotnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości węższej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej istotne i powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeśli chodzi o komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może mieć nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele komfortowo niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się ergonomia i dobry dostęp do właściwych partii ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych segmentów pozwalających na ustawienie ciała mężczyzny w perspektywie dogodnej również dla niego, jak i dla specjalisty. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór pochopny. Najlepiej zasięgnąć informacji w specjalnym markecie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej dobry.