Aby wybrać dobre stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Musi się się na nim działać dobrze rehabilitantowi lecz także osoba rehabilitowana winien czuć się komfortowo. Stół do masażu to potrzebne wyposażenie każdej kliniki. Jednak jego nabycie nie jest łatwe. Powinno się wziąć pod uwagę dużo parametrów jak powierzchnię, regulację oraz jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego salonu, a nawet kliniki, dlatego warto dobrać model, który będzie się dobrze prezentował. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby swobodnie można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Niewątpliwą korzyścią będzie jego masa im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne doskonale sprawdzają się pośród rehabilitantów, którzy realizują zabiegi w domach klientów natomiast często muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić zwyczajnie na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna cechą, która mają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość dopasowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w czasie masażu.

Stół do rehabilitacji powinien mieć odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich położenia daje bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie chorego umożliwia bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała oraz przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być także pokryty takim materiałem, by można było go swobodnie czyścić. Jeżeli stół do masażu jest stosowany w gabinecie, a my jako właściciele chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wyposażenia to niewątpliwie są one w wielu barwach. Pamiętajmy jednak, by dobrać odcień i obicie, jakie jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w dogodnym odcieniu, aby komponowały się idealnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest też wysokość stołu, jaka winna być regulowana, nie tylko dla chorego lecz przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość oraz obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezbędny w ciągu pracy rehabilitanta, dlatego warto przeznaczyć trochę czasu, by dobrać najodpowiedniejszy dla nas.