Wałek lyapko bez niklu jest stosowany na mnóstwo rodzajów i oddziałuje na wiele dziedzin naszego ciała. Wałek lyapko spełnia rolę pobudzającą (czas użytkowania lyapko wałek do twarzy bez niklu to gdzieś 7 min) i odprężającą (czas użytkowania wałek lyapko to około 15 min) Jednak można je także wykorzystywać zgodnie z własnymi oczekiwaniami, aby osiągnąć pożądane skutki. Lyapko wałki stosowane są w gabinetach fizjoterapeutycznych na początku zabiegu, aby przygotować ciało pacjenta, lub aby rozluźnić mięśnie po masażu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są powszechnie stosowane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko występuje w wielu rozmiarach, zatem umiemy go wykorzystywać na jakiekolwiek miejsce na ciele. Do masażu twarzy perfekcyjnie sprawdzi się tutaj lyapko wałek do twarzy bez niklu, https://med-store.pl/aplikatory-wieloiglowe-lyapko/walki-lyapko/30/132 na większe partie ciała jak uda czy brzuch potrafimy zastosować wielki wałek lyapko bez niklu.

Różnią się one nie tylko wielkością, ale również rozstawem igieł. Jest to dość kluczowe w wyborze odpowiedniego aplikatora dla chorego. Lyapko wałki są niezwykle proste w użytkowaniu i po terapii fizjoterapeutycznej możemy z nich korzystać samodzielnie.
Wałek do masażu lyapko jakie są zalety jego zastosowania:

  • rozluźnienie dużych napięć mięśniowych;
  • zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie regeneracji tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany dermatologiczne
  • podejrzenie raka
  • w ciągu menstruacji

Wałek lyapko jakie mamy rozmiary i do których partii ciała warto jest go stosować: Nieduży lyapko wałek do twarzy bez niklu – doskonale nadaje się do twarzy, ale także do miejsc ciężko dostępnych jak np staw kolanowy. Szczególnie doskonale sprawdza się także na mniejszych pacjentach. Wałek do masażu lyapko średni. Tego typu wałki posiadają najpotężniejsze zagęszczenie igieł, dlatego ból w ciągu masażu może być wyjątkowo wyraźny. Nadaje się perfekcyjnie do masaży twardych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Rozstaw kolców jest jest mniejszy niż w średnim. Nadaje się na większe partie ciała jak brzuch czy pośladki. Jego działanie jest równie intensywne jak innych. Ból odczuwany w momencie masażu jest jednak mniejszy niż w średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki jakie są odczucia podczas masażu?
Na samym początku ogromniejsza część kobiet odczuwa kłucie, a panie o niższym zakresie bólu dość nieprzyjemny ból, szczególnie w miejscach znaczniejszych zmian patologicznych. Z czasem czucie dyskomfortu staje się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do masażu. Jest to okres, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już minęły i dochodzi do rozluźnienia napięć położonych nieco głębiej. Cała terapia trwa mniej więcej 2 tygodni i powinna być przeprowadzana systematycznie. Szczególnie korzystnie wpływa na poziom skóry i samopoczucie. Po tym momencie powinno zrobić się przerwę około tygodnia, aby później wrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest szczególnie przydatny i cieszy się ogromnym zainteresowaniem pośród fizjoterapeutów.