Maty do akupunktury są dedykowana do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w zasadzie taką samą funkcję jak wykonany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są znane już od około 7 tys lat i wywodzi się z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u specjalisty, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy samodzielnie wykorzystywać w mieszkaniu, natomiast winniśmy wybrać takie, jakie będą dla nas dopasowane. Jak wybrać odpowiednie maty do akupresury? Na samym początku należy dodać, że wyróżniamy kilka wariantów mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla amatorów. Kolce są rozmieszone na macie w odstępach około 6 mm. Zbudowane są one z materiału sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla dziewczyn średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które też są zbudowane ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o dużo więcej.
  • maty do akupresury dla dziewczyn zaawansowanych – kolce w tym wypadku są zbudowane z metalu, lub plastiku. Są bardzo szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy odczuć niezwykle silne uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być dodatkowo zaopatrzone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki.

Dla dziewczyn pierwszy raz je używających mogą prezentować się przerażająco. Jednak już po pierwszym masażu na takiej macie możemy stwierdzić jakie posiada korzystne wyniki dla naszego zdrowia. Dodatkowe wyposażenia. Jeżeli potrzebujesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś nabyć poduszkę do akupresury. Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają ten sam rodzaj kolców dostosowany do naszych preferencji. Maty do akupresury potrafią być zrobione z plastiku lub gumy, jednak też potrafią być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je stosować w gabinetach rehabilitacyjnych przez większa ilość ludzi to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu i można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny idealnie sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim czasem niezwykle rozpowszechnione są maty naturalne czyli wyprodukowane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 a jej wielkość czy ma znaczenie? Wszystko uzależnione jest od tego na jakie części ciała ma być używana. Jeżeli planujemy uciskać jeden konkretny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy potrafili ja zabrać ze sobą do pracy czy na wakacje. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc istotne aby przed ich zakupem zdecydować jakie części ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same efekty terapeutyczne. Ich wybór winien być uwarunkowany tylko od naszych preferencji.